BU ŞEHRİ NİYE SEVDİM

Rusya’dan her yıl milyonlarca kişi tatile ülkemize gelmektedir. Ancak bu turistlerin neredeyse tamamı Antalya’ya gitmektedir. Bir de İstanbul bilinmektedir. Bu projeyle ülkemizin tarihi ve turistik özelliklerine sahip diğer şehirleri de özelde Rusya gençliğine genelde Rusya halkına tanıtılmış olacaktır.

Aynı şekilde Türkiye halkı da Rusya hakkında kulaktan dolma bilgilere sahiptir. Türkiye’den giden turistler de sadece Moskova ve ya St Petersburg’a gitmektedir. Orjinal Rus kültürü hakkında da çok az şey bilmektedirler. Bu proje ile Türkler de Rusya hakkında farklı şeyler öğreneceklerdir.

Geleceğin gazetecisi olacak gençler her iki ülkeyi de bizzat kendileri görüp değerlendirecekler, ülkelerine döndüklerinde de bu değerlendirmelerini dostlarıyla paylaşacaklardır. Özellikle Rusyalı gençler gelecekte gazetecilik yaparken ve Türkiye hakkında yazı yazması gerektiğinde daha doğru ve objektif tavır takınacaktır.

Türkiye’den giden gençler de hem Rus kültürünü daha yakından tanıyacaktır hem de Türkiye hakkında olumlu bilgiler aktararak Rusya yetkililerine ve halkına ülkemizi ve kültürümüzü tanıtacaktır.

Comments are closed.